Katalog produktů - Vitex

HB BODY

VITEX

SMIRDEX

ETALON

BODY Color Line

Tónovací systém Coloring

Tónovací systém Coloring


Coloring míchací systém firmy Vitex na aplikačních strojích firmy Fast-Fluid. Jedná se o plně automatické tónovací zařízení se 24-ti tónovacími válci s nerezovými písty. Díky většímu množství tonerů máme ve stroji obsaženy jak organické tak anorganické skupiny pigmentů se kterými jsme schopni natónovat exteriérové barvy s velmi dlouhou stálobarevností odstínů i do extrémních podmínek. Máme možnost tónovat mnoho tisíc různých odstínů od některých Českých a spousty zahraničních výrobců.

Tónujeme barvy: 

  • fasádní a interiérové 
  • syntetické a vodou ředitelné
  • kovářské
  • omítkoviny

Vitex Eco

Vitex Eco


Je exkluzivní ekologická barva, která splňuje podmínky EU pro udělení označení ekologicky šetrného výrobku. Dále má hygienické atesty hypoalergenní, antimikrobiální a antiastmatické barvy. Díky nim je vhodná k nátěrům prostor s vysokými nároky na hygienickou čistotu jako jsou dětské pokoje, nemocnice, porodnice, operační sály, potravinářské prostory a samozřejmě je vhodná i do běžných prostor. Je plně omyvatelná při zachováním prodyšnosti vodních par z natřených povrchů.  Má vynikající kryvost, vysokou vydatnost a výborný rozliv. Lze ji tónovat v bohaté škále odstínů.

Balení: 0,75lt, 1lt, 3lt a 10lt               Odstín: Bílá a tónované v systému coloring

Direct-1

Direct-1


Direct-1 je vrchní jednosložkový alkydový email určený k nátěrům kovových povrchů bez použití základního nátěru. Hodí se jak na nové tak i na staré povrchy v interiéru i exteriéru. Díky svému unikátnímu složení poskytuje vysokou odolnost, silnou přilnavost a dlouhodobou ochranu proti korozi. 

Balení: 0,75lt, 2,5lt               Odstíny: 12 odstínů dle vzorkovnice

Ředidlo T300

Ředidlo T300


Ředidlo T300 je určeno pro ředění syntetických barev nanášených štětcem nebo válečkem v poměru uvedeném na technickém listě nebo piktogramech jednotlivých výrobků.

Balení: 375ml, 750ml, 5lt, 15lt               Odstín: Bezbarvý

Acrylan silikon

Acrylan silikon


Silikonová fasádní barva s vysokou paropropustností. Je určená k venkovním nátěrům starých i nových omítek (vápenocementových, břízolitových i historických omítek památkových budov, štuků, stěrek, svislých betonových konstrukcí, porobetonu apod.). Má vyjimečnou odolnost vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Účinně zabraňuje prostupu vlhkosti do zdiva a velmi aktivně umožní vlhkosti obsažené ve zdivu uniknout do prostoru. Díky svým samočistícím vlastnostem a UV odolnosti přispívá k vizuální životnosti budov. Tónuje se většinou pomocí anorganických pigmentů jejichž dlouhá životnost koresponduje s dlouhou stálobarevností a odolností silikonového pojiva. Natírané povrchy musí mít vždy stejnoměrnou savost v ploše. Jako penetraci použijte Acrylan unco eco z důvodu zajištění maximální propustnosti vodní páry. Barva je dodávána bílá nebo ji lze tónovat v omezeném množství odstínů systémem Vitex Coloring.

Balení:  3lt, 10lt                        Odstíny: Bílá a tónované dle vzorkovnic

Diaxyl extra

Diaxyl extra


Fungicidní penetrační nátěr na ředidlové bázi. Účinně chrání dřevo proti dřevokaznému hmyzu (např. červotoč, tesařík) dřevokazným houbám, plísním a zamodrání dřeva. Je určen k venkovním ochranným nátěrům dřevěných povrchů jako jsou okna, dveře, ploty, střešní konstrukce, krovy, pergoly, obložení fasád a podobných dřevěných prvků. Zapíjí se hluboko do dřeva  čímž sjednocuje  jeho  savost a zároveň  účinně  chrání dřevo. Splňuje Evropské normy EN 113, EN 73, ΕΝ 84, EN 152 a EN 46, EN 118.

Balení: 750ml, 2,5lt           Odstín: Bezbarvý

Pool paint

Pool paint


Je dvousložková epoxydová barva na bázi rozpouštědel speciálně vyvinutá pro maximální trvanlivost pod vodou. Vhodná pro betonové bazény a jejich kovové prvky. Vytváří neporézní lesklý a elastický povrch, vysoce odolný vůči otěru (automatizované čistící systémy) a bazénové chemii. Má vynikající přilnavost, výborný rozliv a zajišťuje bazénu dlouhodobou ochranu.

Balení: A+B=3,5Lt              Odstín: Bílá, sv.modrá 

Wash primer

Wash primer


Je velmi kvalitní dvousložková epoxidová základová barva. Vysoce antikorozní s velmi silnou přilnavostí ke všem hladkým kovovým povrchům (hliník, galvanizované, nerez, železo) ale i polyester, dřevo apod. Barva vytváří dokonale přilnavou vrstvu s antikorozní ochranou povrchu. Není určena k nátěrům ploch přicházejících do styku s potravinami, krmivy, pitnou vodou ani k nátěrům dětského nábytku a hraček. Je též schválena pro použití v interiéru. 

Balení: A+B=820ml           Odstín: béžová

Vito Plus

Vito Plus


Je omyvatelná interiérová barva s ionty stříbra. Díky svému speciálnímu složení snižuje (o 99,99%) množství bakterií na povrchu nátěru. Proto je vhodná k nátěrům prostor s vysokými nároky na hygienickou čistotu jako jsou nemocnice, porodnice, operační sály, potravinářské prostory, dětské pokoje, školy, školky, tělocvičny, a samozřejmě je vhodná i do běžných prostor. Je plně omyvatelná (třída 2 dle EN 13300) při zachováním prodyšnosti vodních par z natřených povrchů.  Má vynikající kryvost, vysokou vydatnost a výborný rozliv. Lze ji tónovat v bohaté škále odstínů.

Balení: 750ml, 1lt, 3lt, 9lt a 15lt               Odstín: Bílá a tónovaná v systému coloring

Vito Eco

Vito Eco


Špičková interiérová barva, která splňuje podmínky EU pro udělení označení ekologicky šetrného výrobku. Má velmi dobré krycí schopnosti, vysokou vydatnost a vynikající bělost. Je omyvatelná se zachováním prodyšnosti vodních par z natřených povrchů. Je určena především pro nátěry dětských a obývacích pokojů, jídelen, kancelářských a prodejních prostor ale i skladů apod. Lze ji tónovat v bohaté škále odstínů.

Balení: 750ml, 1lt, 3lt, 9lt a 15lt               Odstín: Bílá a tónovaná v systému coloring

Diaxyl decor

Diaxyl decor


Diaxyl Decor je velmi aktivní ochrana dřeva vhodná pro vnitřní i venkovní použit. Proniká hluboko do dřeva a poskytuje dlouhodobou ochranu proti zamodrání, plísním a dřevokaznému hmyzu. Jedno z nejspolehlivějších, moderních řešení pro ochranu dřeva i při aplikaci jedné vrstvy.  Aplikujeme jednu nebo více vrstev Diaxyl Dekor. Pro zvýšení životnosti a odolnosti nátěru doporučujeme aplikovat jednu vrstvu Vitex Lussolac nebo Marelac od firmy Vitex. 

Balení: 750ml, 2,5lt a 5lt           Odstíny: 11 odstínů a bezbarvý

Acrylan MAX

Acrylan MAX


Acrylan  je velmi kvalitní 100% akrylátová fasádní barva pro venkovní použití. Poskytuje vynikající kryvost, vysokou paropropustnost, dobrou roztíratelnost a vydatnost. Má vyjimečnou odolnost vůči nepříznivým povětrnostním vlivům (kyselé deště, UV-záření apod). Nové povrchy vždy penetrujte. Jako penetraci pod Vitex Acrylan doporučujeme penetraci Acrylan unco nebo Vitex primer 100% naředěné dle údajů výrobce. Lze ji tónovat v neomezeném množství odstínů s pomocí tónovacího systému Vitex Colorfull.

Balení: 1lt, 3lt, 10lt                   Odstíny: Bílá a tónované dle vzorkovnic       

Heavy metal silikon

Heavy metal silikon


Heavy Metal Silicon je jednosložková lesklá barva na bázi alkydových pryskyřic s vysokou životností. Je vhodná pro venkovní i vnitřní nátěry kovových, ale i dřevěných povrchů jako jsou průmyslové konstrukce, zemědělské stroje, ploty, potrubí apod. Vytváří velmi tvrdý film s perfektním rozlivem (bez tužidla), který si zachovává svou tvrdost, stálobarevnost a lesk i když je vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům.

Balení: 750ml a 2,5lt               Odstín: Bílá, černá, tm. zelená a tónovaný v systému colorfull

Ředidlo T350

Ředidlo T350


Ředidlo T350 je určeno pro ředění syntetických barev nanášených stříkací pistolí v poměru uvedeném na technickém listě nebo piktogramech jednotlivých výrobků.

Balení: 375ml, 750ml, 5lt, 15lt               Odstín: Bezbarvý

Superbond (adhezní můstek)

Superbond (adhezní můstek)


Je základní nátěr s obsahem křemičitého písku na bázi akrylových pryskyřic rozpuštěných ve vodě. Nanáší se především na hladké a nesavé povrchy jako je beton, hladké nátěry, umakart, obklady a dlažby, kámen, keramika, sádrokartonové a cementové desky, kov, dřevo, dřevoštěpkové desky, vyzrálé omítky apod. stavební materiály. Lze jej použít i na savé materiály u kterých zestejnosměrňuje savost. Vytváří drsný povrch a ideální adhezní podmínky pro další aplikaci stavebních lepidel a stěrek, nátěrů a dlažeb v interiéru i exteriéru. 

Balení: 750ml, 3lt, 10lt           Odstín: Červenohnědý

Vito Acrylic

Vito Acrylic


Je akrylátová fasádní barva pro venkovní použití. Poskytuje dobrou kryvost, paropropustnost a vydatnost. Má dobrou odolnost vůči nepříznivým povětrnostním vlivům (kyselé deště, UV-záření apod). Nové povrchy vždy penetrujte. Jako penetraci pro přípravu povrchu doporučujeme Acrylan unco nebo Vitex 100% acrylic primer naředěné dle údajů výrobce. Lze ji tónovat v omezené škále odstínů s pomocí tónovacího systému Vitex Coloring.

Balení: 1lt, 3lt, 9lt.                    Odstíny: Bílá a tónované dle vzorkovnic

Acrylan unco eco

Acrylan unco eco


Acrylan Unco Eco je 100% akrylátová penetrace na vodní bázi. Speciálně určená pro hloubkovou penetraci porézních minerálních povrchů. Díky svým mikromletým částicím proniká hluboko do povrchu. Je určena jako základní nátěr před aplikací interiérových a fasádních barev Vitex, dále pro penetraci akrylátových tmelů, vápenocementových omítek, cihel, betonu a nátěrům nízké nebo neznámé kvality. Je bez zápachu a neobsahuje čpavek.

Balení: 1lt, 5lt, 15lt                Odstín: Bezbarvý

Delac

Delac


Vitex Delac je transparentní pochozí akrylový lak na kámen, pro vnitřní a venkovní použití. Proniká do povrchu bez vytvoření filmu, nežloutne a neodlupuje se. Lak je určen na umělé i přírodní kameny jako jsou např. (pískovec, cihly, zdivo atd.)  či Maltské a Karystoské dlažby. Aplikujte vždy jen jednu vrstvu.

Balení: 750ml a 2,5lt               Odstín: transparentní 

Vitex Platinum

Vitex Platinum


Platinum  je  vysoce kvalitní email na bázi rozpouštědlových pryskyřic. Je určený především ke krycím nátěrům dřevěných, ale i kových povrchů ve vnitřním  a venkovním prostředí. Má vynikající kryvost, výbornou odolnost vůči UV-záření a spolu s velkou pružností dávají tomuto materiálu nadstandartní vlastnosti nátěrové hmoty pro univerzální použití. Nejčastěji se používá v kombinaci se základní barvou Velatura (na dřevo) nebo Anti-Rust primer (na kov). Je vhodný k nátěrům dřevěných konstrukcí, oken, dveří, nábytku ale i kovových kontrukcí, zárubní apod.

Balení: 750ml, 2,5lt               Odstín: Bílý a tónované v systému colorfull

Vista Distemper

Vista Distemper


Je otěruvzdorná barva ředitelná vodou pro vnitřní použití. Má velmi dobrou krycí schopnost, dobrou vydatnost a vysokou bělost. Je určena pro nátěry dětských a obývacích pokojů, jídelen, kancelářských a prodejních prostor ale i skladů apod. Splňuje požadavky ekonomického řešení malířských prací. Lze ji tónovat pomocí interiérových tónovacích barev k dosažení pastelových odstínů. 

Balení: 3L, 9L, 15L       Odstín: Bílá

Epoxy thinner

Epoxy thinner


Epoxidové ředidlo určené pro ředění barvy Pool paint (barva na bazény) a všechny ostatní epoxidové nátěry firmy Vitex.

Balení: 750ml          Odstín: bezbarvý

Lussolac

Lussolac


Vitex Lusolac je silnovrstvá lazura na bázi ředidlové polyuretanové pryskyřice. Má dobré aplikační vlastnosti, vysoký lesk a velmi dobrou pružnost a tvrdost. Díky použití polyuretanové pryskyřice poskytuje vynikající trvanlivost a díky UV filtru vynikající odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám a chrání dřevo před škodlivými účinky slunečního záření. Je k dispozici v 11-ti lesklých odstínech a bezbarvé provedení v lesku, saténu a matu.

Balení: 750ml a 2,5lt                    Odstíny: 11 odstínů v lesku a bezbarvý lesk, satén a mat

Verolac

Verolac


Verolac je Alkydový lesklý email pro vnější a vnitřní použití na kovové a dřevěné povrchy. Má vysokou krycí schopnost, dlouholetou stálobarevnost, dobrý rozliv a jednoduše se aplikuje. Je odolný vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Je omyvatelný běžnými prostředky. Je vhodný na dřevěné a kovové povrchy (dveře, okna, rámy, nábytek, ocelové konstrukce apod.)

Balení: 180ml, 750ml, 2,5lt a 5lt               Odstín: 51 odstínů dle vzorkovnice

Vista acrylic

Vista acrylic


Emulzní akrylátová  barva pro venkovní použití  na bázi akrylátových kopolymerových pryskyřic. Vykazuje velkou kryci schopnost a vysokou vydatnost  v kombinaci s nizkou cenou z ní činí ideálni řešení pro povrchy, které vyžadují časté přetíráni. Jednoduše se aplikuje a vytváří matný a velmi hladký konečný povrchový  efekt. Lze ji tónovat tónovacími pastami určenými pro venkovní použití do pastelových  odstínů. 

Balení: 3lt, 9lt, 15lt                    Odstíny: Bílá

Vitex Hardener

Vitex Hardener


Hardener je určen k tužení syntetických barev (Heavy metal silikon, verolak, platinum...) za účelem zvýšení tvrdosti, lesku a rychlosti schnutí nanášených barev. Po smíchání s uvedenými barvami vytváří uretanizovaný systém a zvyšuje odolnost těchto nátěrů proti nepříznivým povětrnostním podmínkám, vlhkosti, zásadám a mechanickému namáhání.

Balení: 375ml, 750ml                    Odstín: Bezbarvý

Vi Emulsion interior

Vi Emulsion interior


Je otěruvzdorná barva ředitelná vodou pro vnitřní použití. Má velmi dobrou krycí schopnost, dobrou vydatnost a vysokou bělost. Je určena pro nátěry vápenocementových omítek, minerálních podkladů, sádrokartonu, dřevovláknitých desek betonových panelů apod. Ekonomicky výhodné řešení malířských zakázek. Lze ji tónovat pomocí interiérových tónovacích barev pro dosažení pastelových odstínů. 

Balení: 3lt, 9lt, 15lt            Odstín: Bílá

Marelac

Marelac


Marelac je jednosložkový polyuretanový lak na bázi rozpouštědel. Vhodný pro dřevěné povrchy vystaveny nepříznivým povětrnostním vlivům. Je ideální pro nátěry dveří, okenních rámů, pergol, dřevěného nábytku a podobných výrobků ze dřeva. Vyniká aplikačními vlastnostmi, vysokým leskem stejně jako velmi dobrou pružností a tvrdostí. Obsahuje UV filtry se světelnými stabilizátory HALS k ochraně dřeva před škodlivými účinky slunečního záření a extrémních povětrnostních podmínek.

Balení: 750ml a 2,5lt               Odstín: Transparentní

Kitchen & Bath

Kitchen & Bath


Je emulzní plně omyvatelná interiérová barva určená pro povrchy s vysokou vlhkostí a kondenzací vodních par např. kuchyně, koupelny, prádelny, sklepy apod. Díky svému speciálnímu složení zabraňuje účinně růstu plísní a hub ve filmu barvy. Má vysokou vydatnost, vynikající bělost a výborný rozliv s hladkým, rovným povrchem. Lze ji tónovat systémem Colorfull.

Balení: 750ml, 3L           Odstín: Bílá a tónované v systému Coloring

Vi Enamel

Vi Enamel


Odolný, vysoce lesklý email na bázi alkydových pryskyřic. Je určen pro venkovní a vnitřní nátěry kovových, ale i dalších stavebních materiálů. Vytváří tvrdý vysoce odolný film, který si zachovává svůj lesk a svou stálobarevnost. Díky svému speciálnímu složení vytváří velmi odolnou antikorozní vrstvu na všech kovových površích.

Balení: 650ml a 2,5lt          Odstín: Dodává se v 18-ti odstínech

Marelac voda

Marelac voda


Je bezbarvý jednosložkový lesklý lak, bez zápachu, na bázi polyuretanu ředitelný vodou. Vhodný  pro dřevěné povrchy vystavené nepříznivým povětrnostním podmínkám jako jsou lodní paluby, zábradlí, pergoly, rámy oken, dveře, dřevěné konstrukce,  dřevěný nábytek a podobných výrobků ze dřeva. Má jednoduchou zpracovatelnost, vysokou elasticitu, bez praskání nebo loupání. Obsahuje UV filtry, které chrání dřevo před ultrafialovým zářením, a speciální přísady zajišťující vynikající vodoodpudivost. Je ideální pro dřevěné povrchy vystavené nepříznivým povětrnostním podmínkám  s určením do venkovního, ale i vnitřního prostředí.

Balení: 750ml, 2,5lt          Odstín: transparent lesk

Aquavit Eco

Aquavit Eco


Aquavit Eco je email na vodní bázi s obsahem akrylátových pryskyřic, vhodný do interiéru i exteriéru. Ideální na povrchy jako je dřevo , kov, sklo, PVC, hliník atd. Je bez zápachu, snadno se aplikuje a zanechává hladký povrch bez broušení. Vyniká vysokou bělostí, krycí schopností, přilnavostí a odolností vůči povětrnostním vlivům. Díky svému speciálnímu složení zabraňuje růstu mikrobů a proto je ideální do prostor se zvýšenými hygienickými nároky jako jsou porodnice, školy, školky, dětské pokoje apod.

Balení: 750ml, 2,5lt               Odstín: Bílý a tónovaný v systému colorfull

Teak oil

Teak oil


Teak Oil je směs modifikovaných přírodních olejů v kombinaci s voskem. Používá se k oživení a k ochraně dřeva (teak, oregon, dub mahagon  a ostatní druhy dřev. Je vhodný pro venkovní i vnitřní použití. Proniká hluboko do pórů dřeva bezvytvoření filmu . Je voděodpudivý a zvyrazní přirozenou krásu dřeva. Zajišťuje vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a ochranu dřeva před červotočem a houbami.

Balení: 750ml               Odstín: Transparentní

Primer 100% akrylic

Primer 100% akrylic


Primer 100% Akrylic je poloprůsvitná vodou ředitelná penetrace k vnitřnímu i venkovnímu použití. Zvyšuje  přilnavost  podkladové vrstvy, snižuje nasálovost, vydatnost a odolnost vrchní barvy. Kromě toho impregnuje a stabilizuje alkalické povrchy. Při aplikaci je téměř bez zápachu.

Balení: 750ml, 3lt, 10lt                Odstín: Bezbarvý

Florguard

Florguard


Jednosložková akryluretanová podlahová barva ředitelná vodou. Je určena k nátěrům v interiéru i exteriéru se středním zatížením. Vhodná pro aplikace na betonové podlahy, vápenocementové omítky, sokly, sklady, garáže, chodníky apod.. Díky svému speciálnímu složení má vysokou odolnost proti otěru, chemikáliím, mastnotě, saponátům, mimořádnou odolnost vůči častému mytí a nepříznivým povětrnostním podmínkám. Má špičkovou přilnavost, skvělou krycí schopnost a výborné vyrovnávací vlastnosti zajišťující jemný saténový povrch.

Balení: 750ml, 3lt, 10lt          Odstín: Bílá a tónované v coloring systému

Martelite

Martelite


Martelite je alkydová barva s kladívkovým efektem na rozpoštědlové bázi. Je vhodná na ochranu a dekoraci kovových povrchů. Vyniká dobrou přilnavostí, odolností vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám a je rychleschnoucí. Může být aplikována přímo na kov bez použití základové barvy. Vytváří specifický kladívkový efekt, kterého dosáhnete aplikací stříkací pistolí. Při aplikaci štětcem nebo válečkem nedosáhnete na velkých plochách tak stejnoměrného kladívkového efektu.

Balení: 750ml, 2,5lt               Odstín:13 hotových odstínů vzorkovnice martelite

Decking oil

Decking oil


Ochranný penetrační olej je směs modifikovaných, přírodních olejů obohacených voskem. Proniká hluboko do pórů dřeva. Účinně jej chrání proti pronikání vody, zvýrazňuje přírodní krásu a zároveň umožňuje dřevu dýchat. Je určen k venkovním ochranným nátěrům dřevěných povrchů jako jsou palubkové podlahy, paluby, ploty, pergoly, a podobné dřevěné prvky.  Má vysokou odolnost vůči chemikáliím, osvěžuje, penetruje, chrání dřevo před silným slunečním zářením (ÚV), nepříznivým povětrnostním podmínkám a namáhání.

Balení: 2,5lt, 5lt             Odstín: Bezbarvý

Gypsum board

Gypsum board


Bíle probarvená penetrace na bázi vodou ředitelných akrylových pryskyřic. Je učená především pro penetraci sádrokartonu, štukových omítek, betonu a podobných stavebních materiálů ve vnitřním prostředí. Vyrovnává rozdíl absorpce a zvyšuje přilnavost mezi sádrokartonem, spojovacím materiálem a všemi okolními povrchy, které mají být natřeny. Během aplikace je prakticky bez zápachu a lze ji použít pod všechny vodu ředitelné barvy firmy Vitex.

Balení: 3lt, 10lt          Odstín: Bílá

Silomer 100

Silomer 100


Jednosložkový acetátový silikonový tmel vytvrzující vzdušnou vlhkostí. Je universálně použitelný v interiéru i exteriéru a určený pro různé druhy spár v domácnostech, zasklívání, k sanitárnímu tmelení, na glazované povrchy a prostě všude tam kde potřebujete dosáhnout trvale pružného spoje odolného povětrnostním vlivům. Není vhodný na akvária, PE, EPDM, teflon, PP, měď, olovo, mramor, asfaltové hmoty.  Po zaschnutí je tmel nepřetíratelný.

Balení: 280ml            Odstín: Bílý, transparent

Heavy metal silikon effect

Heavy metal silikon effect


Heavy Metal Silicon effect je jednosložková alkydová strukturální (kovářská) barva vhodná pro venkovní i vnitřní nátěry kovových povrchů. Je určena k dekorativním nátěrům, kovových konstrukcí např. (mříže, brány, kované ploty, zábradlí, okapy, stožáry….), kde se vyžaduje kovaný vzhled a dlouhodobá životnost. Díky velkému obsahu železité slídy vytváří velmi tvrdý film se strukturálním efektem (kovářské barvy), který si zachovává svou tvrdost, stálobarevnost a strukturu i když je vystaven nepříznivým povětrnostním vlivům včetně UV záření.

Balení: 750ml, 2,5lt               Odstín: Jeden základní a 20 tónovaných v systému colorfull

Silakryl

Silakryl


Je pružný tmel na bázi akrylové emulze. Prakticky bez zápachu s odolností vůči normální vlhkosti. Není vhodný k trvalému ponoření do vody. Neoxiduje kovy a je odolný do -15°C. Ideální pro vyplnění spár a trhlin ve zdivu, betonu, sádokartonu, dřevu, plastu (mimo PP, PE, teflon a živičné povrchy) ve vnitřním a venkovním prostředí i bez použití základního nátěru.

Balení: 280ml            Odsín: Bílý

PreColor penetrace

PreColor penetrace


Je tónovatelná penetrace na bázi vodou ředitelných akrylátových pryskyřic učená pro venkovní a vnitřní použití. Tato penetrace je tónovatelná systémem coloring a zvolená přímo pod vybraný odstín, čímž snižuje počet vrchních nátěrů především u transparentních bází. Může být také tónována do střední a bílé báze pro zlepšení kryvosti na některé problematické povrchy. Vyznačuje se velmi dobrou přilnavostí, snadnou aplikací, rychlým schnutím a výbornou odolností vůči povětrnostním vlivům. Lze ji použít pod všechny vodu ředitelné barvy firmy Vitex.

Balení: 750ml, 3lt, 10lt           Odstín: Bílá a tónované odstíny v systému Coloring

Metallico

Metallico


Metallico je vodouředitelná interiérová barva na základě specifických akrylových pryskyřic obsahuje kovové částice formulované speciálně s cílem vytvořit kovový efekt na každém povrchu. Lze jej aplikovat na stěny, stropy, sádrokarton,  ale i na dřevo, plast a kov. Kromě unikátního estetického výsledku disponuje Metallico také schopností odrážet infračervené záření . Je prakticky bez zápachu, protože neobsahuje amoniak ani jiné nebezpečné látky, jako jsou uhlovodíky, těžké kovy nebo formaldehyd. 

Balení: 1lt, 2,1lt                   Odsín: zlatá, stříbrná, bronzová a dalších 30 odstínů v systému coloring

Radiater

Radiater


Radiater je lesklý rychleschnoucí alkydový email určený pro nátěry radiátorů, topných rozvodů a kovových ploch dlouhodobě tepelně zatížených. Díky svému složení odolává teplotám do 100°C. Vyznačuje se vysokou bělostí beze změny odstínu (žloutnutí). Má dobrou kryvost, výborný rozliv, velkou  chemickou a mechanickou odolnost. Lze jej natírat na staré nátěry nebo na holý kov opatřený základní barvou. Natřené radiátory můžete postupně zahřívat po 48 hodinách.

Balení: 750ml, 2,5lt               Odstín: Bílý

Acrylic light putty

Acrylic light putty


Je bílý šlehaný akrylový tmel na vodní bázi pro vnitřní použití. Lze jej aplikovat do nedynamických spár a prasklin i větších rozměrů v omítkách, sádrokartonu, betonu, dřevě a většině stavebních materiálů. Tmel je připraven k okamžitému použití, rychle schne bez prasklin a snadno se brousí. Tixotropní charakter tmelu umožňuje vytvářet opravy štukových ornamentů nebo ostrých hran rohů. 

Balení: 750ml           Odstín: Bílý

Acrylic putty

Acrylic putty


Je bílý akrylový tmel na vodní bázi pro vnitřní a vnější použití. Vyniká svou odolností vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Lze jej aplikovat na dřevo, omítky, beton, sádrokarton a většinu stavebních materiálů. Rychle schne bez prasklin a snadno se brousí.

Balení: 400g, 800g, 5kg          Odstín: Bílý

Blanco eco

Blanco eco


Ekologická bílá matná základová penetrace na bázi akrylových pryskyřic. Je určená pro interiérové i exteriérové povrchy jako jsou vápenocementové omítky, sádrokarton, beton, OSB desky, dřevo apod. Díky svojí velmi dobré krycí schopnosti je určena především k zakrývání skvrn (od nikotinu, skvrn od vody, fixů, pastelek, vína, šťávy …) a zároveň jako základ pod všechny vodouředitelné barvy Vitex (interiérové a fasádní barvy, emaily, reliéf apod.). Zlepšuje vzhled, přilnavost a odolnost finálního nátěru proti povětrnostním vlivům. Je téměř bez zápachu, protože neobsahuje amoniak ani jiné nebezpečné látky.

Odstín: Bílá          Balení: 750ml, 3Lt, 10Lt

Vitacryl

Vitacryl


Je hydroizolační vodou ředitelná barva na střechy s vysokou elasticitou. Má výbornou přilnavost ke všem stavebním materiálům jako beton, cihla, omítky, dále živičným pásům, asfaltovým nátěrům, střešní izolační PUR pěně, dřevu i  kovovým povrchům, které musí být opatřeny základovou barvou. Lze ho použít jak na opravy starých tak nových střech. Zachovává si svou elasticitu při teplotách od -30oC do +100oC.  Má vysokou vydatnost, výborný rozliv a odolnost vůči UV záření.

Balení: 750ml, 3lt, 10lt          Odstín: Bílý, červenohnědý

Anti-rust primer

Anti-rust primer


Anti-rust primer je rychleschnoucí základní nátěr na bázi modifikovaných alkydových pryskyřic. Díky jeho vysoké antikorozní ochraně poskytuje ideální základovou vrstvu na všechny kovové ale i dřevěné povrchy. Vyniká svou přilnavostí, výborným rozlivem a velkou kryvostí.

Balení: 375ml, 750ml, 2,5lt a 5lt               Odstín: čvhnědý a šedý

Sprej akrylátový Ral a s efekty

Sprej akrylátový Ral a s efekty


Rychleschnoucí akrylátový sprej s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Dodává se ve 20-ti odstínech Ral lesk a černý s bílou v matném provedení, 3 odstíny fluorescentní (zelená 140, červená 141, žlutá 142), 2 odstíny metalíz (zlatá 150, stříbrná 151) a 2 odstíny zrcadlového efektu (zlatá 161, stříbrná 160).  Vynikají dlouhodobě vysokou úrovní lesku, vysokou kryvostí, velmi dobrou přilnavostí a ideálními aplikačními vlastnostmi. Jsou vhodné pro všechny typy povrchů jako dřevo, hliník, kov, plast (ABS, PVC ...) apod.

Balení: 400ml                    Odstín: 20 odstínů Ral, 7 odstínů speciálních efektů

Vi Anti-rust primer

Vi Anti-rust primer


Základní nátěr na bázi alkydových pryskyřic s antikorozní ochranou.  Vytváří dokonalý podklad pro syntetické emaily  nanášené na kovové povrchy. Vyznačuje se výjimečnou adhezí, rychlým schnutím,  elasticitou a vynikajícím vyrovnáním nanášené vrstvy.

Balení: 650ml, 2,5lt          Odstín: šedá, červenohnědá

Sprej základ šedý

Sprej základ šedý


Rychleschnoucí základový sprej na akrylové bázi. Je určen především na železné povrchy. Má vysokou odolnost proti poškrábání a výborné antikorozní vlastnosti vhodné jako příprava před vrchním lakováním. Má vysokou přilnavost ke všem kovovým povrchům (hliník, ocel, litina, pozink apod.). Lehce se aplikuje ve dvou (i více) slabých vrstvách. Barvu lze přelakovat až po dokonalém proschnutí.

Balení: 400ml                    Odstín: šedý

Velatura

Velatura


Velatura je bílá matná základová barva na rozpouštědlové bázi. Je určena k nátěrům dřevěných povrchů, stěn a protože neobsahuje antikorozní složky není určena k nátěrům kovů. Dobře se roztírá, snadno se brousí, má výbornou plnivost, dobrý rozliv a velkou pružnost. Může být přetřen vodouředitelnými barvami (Aquavit) nebo rozpouštědlovými (Verolac, Platinum, Heavy Metal Silicon).

Balení: 750ml, 2,5lt, 5lt               Odstíny: Bílá

Sprej do vysokých teplot

Sprej do vysokých teplot


Barva do vysokých teplot ve spreji. Je vyrobena na bázi modifikované silikonové pryskyřice a je určena pro nástřiy kovových materiálů vystavených vysokým teplotám (do 600°C) jako jsou kouřovody, kamna, pece, výfuky apod. Po nástřiku je nutné alespoň jednou nechat povrch prohřát minimálně na teplotu 150°C/3minuty  z důvodu přilnavosti a dokonalého vytvrdnutí barvy.

Balení: 400ml                    Odstín: černý

Sprej na disky kol

Sprej na disky kol


Akrylová barva na disky kol ve spreji. Je určna především k nástřikům disků a krytů kol, ale lze ji aplikovat na povrchy z kovovů, plastů, kovových slitin, galvanizovaných povrchů s použitím vhodné základové barvy. Má dobrou odolnost proti poškábání, odletujícímu štěrku, lihu a benzinu.

Balení: 400ml                    Odstín: stříbrný 

Velatura Aqua

Velatura Aqua


Velatura je bílá matná základová barva na rozpouštědlové bázi. Je určena k nátěrům dřevěných povrchů, stěn a protože neobsahuje antikorozní složky není určena k nátěrům kovů. Dobře se roztírá, snadno se brousí, má výbornou plnivost, dobrý rozliv a velkou pružnost. Může být přetřena vodouředitelnými barvami (Aquavit) nebo rozpouštědlovými (Verolac, Platinum, Heavy Metal Silicon).

Balení: 750ml, 2,5lt                Odstíny: Bílá

Paint remover

Paint remover


Mimořádně účinný odstraňovač barev a laků založený na nové technologii bez obsahu dichlormethanu. Odstraňuje z jakéhokoliv povrchu staré jednosložkové a dvousložkové nátěrové hmoty. Proniká do jejich povrchu bez jeho poškození.

Balení: 375ml, 750ml                    Odstín: bezbarvý

Aktuální nabídka

XXX< >

Eshop

Eshop

Chci vstoupit
do online obchodu

Naši dodavatelé

Logo HB Body Logo Vitex Logo Smirdex Logo Etalon